„Határtalan”
erdélyi körúton
„ …Szeretetre
így neveltem…” (Benedek Elek)
Iskolánk 7.
osztályos évfolyama elsõ
ízben vesz részt a HATÁRTALANUL! program
keretében erdélyi tanulmányúton.
A pályázat célja az erdélyi magyar
és szász emlékhelyek, és a magyarok
által
lakott területek felkeresése, megismerése,
kapcsolatok kialakítása ott élõ
tanulókkal.
A Herendi illetve a
Nagyvázsonyi Német
Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola
közösen nyújtotta be
pályázatát, amelynek eredményeképpen
az Emberi Erõforrások
Minisztériumától
1.587.000 Ft támogatásban részesült a 43
hetedik osztályos tanuló.
Ezt az összeget az utazási és
szállásköltségekre fordíthattuk. Az
étkezési
költséget a tanulók által fizetett
önrész fedezte. A tanulók
osztályfõnökeikkel
és 2 kísérõ tanárral utaztak.
Az utazásra 2016.
május 31. és június 4.
között került sor.
Benedek Elek gondolata
vezérelt bennünket e program
megszervezésében és
megvalósításában. A Határtalanul
kirándulás lélekben,
térben és időben nyitott új világot a
résztvevő gyerekek számára. Lélekben,
mert a közös utazás során új
barátokra tettek szert, és ízelítőt
kaphattak az
erdélyi emberek vendégszerető,
természetközeli életformájából,
gondolat- és
érzelemvilágából. Térben, mert
közel 900 km-re távolodtunk el szülőfalunktól,
új városokat, falvakat, gyönyörű tájakat
megismerve. Időben, mert a
megannyi emlékhely közt barangolva felidéztük
Erdély múltját. Tiszteletünket
tettük az aradi vértanúk vesztőhelyén
állított emlékműnél; Farkaslakán
szavaltunk a Trianoni megemlékezésen; koszorúztunk
Bethlen Gábor, Gábor Áron,
Benedek Elek és Tamási Áron
emlékhelyeinél.
Kalandoztunk a prázsmári
erődtemplomban, Brassó és Szeben
óvárosában, és megtapasztalhattuk a
Székelyföldön még a hétköznapokat
is átható, ma is élő magyar népi
hagyományokat.
Diénes Melinda osztályfőnök és
Borbély Magdolna kísérő
tanár