„Határtalan” erdélyi körúton 

„ …Szeretetre így neveltem…” (Benedek Elek)

Iskolánk 7. osztályos évfolyama elsõ ízben vesz részt a HATÁRTALANUL! program keretében erdélyi tanulmányúton. A pályázat célja az erdélyi magyar és szász emlékhelyek, és a magyarok által lakott területek felkeresése, megismerése, kapcsolatok kialakítása ott élõ tanulókkal.

A Herendi illetve a Nagyvázsonyi Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola közösen nyújtotta be pályázatát, amelynek eredményeképpen az Emberi Erõforrások Minisztériumától 1.587.000 Ft támogatásban részesült a 43 hetedik osztályos tanuló. Ezt az összeget az utazási és szállásköltségekre fordíthattuk. Az étkezési költséget a tanulók által fizetett önrész fedezte. A tanulók osztályfõnökeikkel és 2 kísérõ tanárral utaztak.

Az utazásra 2016. május 31. és június 4. között került sor.

Benedek Elek gondolata vezérelt bennünket e program megszervezésében és megvalósításában. A Határtalanul kirándulás lélekben, térben és időben nyitott új világot a résztvevő gyerekek számára. Lélekben, mert a közös utazás során új barátokra tettek szert, és ízelítőt kaphattak az erdélyi emberek vendégszerető, természetközeli életformájából, gondolat- és érzelemvilágából. Térben, mert közel 900 km-re távolodtunk el szülőfalunktól, új városokat, falvakat, gyönyörű tájakat megismerve. Időben, mert  a megannyi emlékhely közt barangolva felidéztük Erdély múltját. Tiszteletünket tettük az aradi vértanúk vesztőhelyén állított emlékműnél; Farkaslakán szavaltunk a Trianoni megemlékezésen; koszorúztunk Bethlen Gábor, Gábor Áron, Benedek Elek és Tamási Áron emlékhelyeinél.  Kalandoztunk a   prázsmári erődtemplomban, Brassó és Szeben óvárosában, és megtapasztalhattuk a Székelyföldön még a hétköznapokat is átható, ma is élő magyar népi hagyományokat.

Diénes Melinda osztályfőnök és Borbély Magdolna kísérő tanár