A Határtalanul program
társpályázó Kinizsi Pál
Általános Iskola Határtalanul témanapja
2016. 06. 14-én került megrendezésre, 4
óra keretén belül.
A témanapot egy
ünnepélyes megnyitóval kezdtük, amelyen a
magyar himnusz eléneklése után
igazgatónőnk mondott köszöntő beszédet. Ezt
követően négy 7-ikes diák mondta el
a Farkaslakán, a trianoni megemlékezés
alkalmával elhangzó verseiket és egy
diáklány pedig A Határtalanul
kirándulás összegző-értékelő
gondolatait olvasta
fel. Az ünnepély fénypontja az erre az alkalomra az
iskola gondnoka által
faragott gyönyörű kopjafa elhelyezése,
motívumainak bemutatása és a két 7.-es
általi koszorúzása.
Záróakkordként a Székely himnuszt
énekeltük el.
Ezt követően a 3.,4.,5.és 6. osztályból kiválasztott 20 érdeklődő diáknak „Erdélyi vetélkedő”-t szerveztünk. A vetélkedő feladatainak kitalálói és kivitelezői a 7. osztályosok voltak. Öt állomáson forgószínpad szerűen játszhatott az 5 csapat. Az épített örökség-puzzle, népviseletek összekevert darabjai, erdélyi ételkóstoló és receptösszeállítás élelmiszerekből, erdélyi tájszólások, helyszínfelismerő feladatok, székely viccek, népdaltanulás volt a kínálat. A vetélkedő végén minden résztvevő kapott egy a 7.-esek által készített emléklapot. A gyerekek elmondása szerint mindenki nagyon jól érezte magát és a játékos feladatokon keresztül kapott egy kis ízelítőt Erdély hangulatából, történelméből, tájainak szépségéből, ételeinek ízeiből.