A Határtalanul program társpályázó Kinizsi Pál Általános Iskola Határtalanul témanapja 2016. 06. 14-én került megrendezésre, 4 óra keretén belül.

A témanapot egy ünnepélyes megnyitóval kezdtük, amelyen a magyar himnusz eléneklése után igazgatónőnk mondott köszöntő beszédet. Ezt követően négy 7-ikes diák mondta el a Farkaslakán, a trianoni megemlékezés alkalmával elhangzó verseiket és egy diáklány pedig A Határtalanul kirándulás összegző-értékelő gondolatait olvasta fel. Az ünnepély fénypontja az erre az alkalomra az iskola gondnoka által faragott gyönyörű kopjafa elhelyezése, motívumainak bemutatása és a két 7.-es általi koszorúzása. Záróakkordként a Székely himnuszt énekeltük el.

Ezt követően a 3.,4.,5.és 6. osztályból kiválasztott 20 érdeklődő diáknak „Erdélyi vetélkedő”-t szerveztünk. A vetélkedő feladatainak kitalálói és kivitelezői a 7. osztályosok voltak. Öt állomáson forgószínpad szerűen játszhatott az 5 csapat. Az épített örökség-puzzle, népviseletek összekevert darabjai, erdélyi ételkóstoló és receptösszeállítás élelmiszerekből, erdélyi tájszólások, helyszínfelismerő feladatok, székely viccek, népdaltanulás volt a kínálat. A vetélkedő végén minden  résztvevő kapott egy a 7.-esek által készített emléklapot. A gyerekek elmondása szerint mindenki nagyon jól érezte magát és a játékos feladatokon keresztül kapott egy kis ízelítőt Erdély hangulatából, történelméből, tájainak szépségéből, ételeinek ízeiből. 

KÉPEK