Tyutyukám,
tyutyukám….
Erdélyi
kirándulásunk egyik állomása Pürkerec
lesz. Elhatároztuk, hogy táncra perdítjük
a bennünket fogadó diákokat, ezért
május 17-én Szentgálra utaztunk, ahol a
táncházban Kondics Gergõ a somogyi tánc alapjait
tanította meg nekünk.
Egy
nagy körbe álltunk fiúk és lányok
vegyesen, és megtanultuk az egyszerûbb
lépéseket. Ezután párokat keresve és
váltva táncoltunk. Miután elfáradtunk,
ülve énekeltünk el egy somogyi csujjogatót:
A
mi tyúkunk megbolondult,
a
fazékba beleborult,
tyutyukám,tyutyukám..
te
leszel a vacsorám.
Nagyon
jól éreztük magunkat, annak ellenére, hogy
sokan most ismerkedtek a néptánccal.
2016.
május 19.
7.
osztály