Tyutyukám, tyutyukám….

Erdélyi kirándulásunk egyik állomása Pürkerec lesz. Elhatároztuk, hogy táncra perdítjük a bennünket fogadó diákokat, ezért május 17-én Szentgálra utaztunk, ahol a táncházban Kondics Gergõ a somogyi tánc alapjait tanította meg nekünk.

Egy nagy körbe álltunk fiúk és lányok vegyesen, és megtanultuk az egyszerûbb lépéseket. Ezután párokat keresve és váltva táncoltunk. Miután elfáradtunk, ülve énekeltünk el egy somogyi csujjogatót:

A mi tyúkunk megbolondult,

a fazékba beleborult,

tyutyukám,tyutyukám..

te leszel a vacsorám.

Nagyon jól éreztük magunkat, annak ellenére, hogy sokan most ismerkedtek a néptánccal.

 

2016. május 19. 

                                                                      7. osztály