A „Határtalanul” pályázatban
résztvevő 43 hetedik osztályos tanuló
(közülük 16 iskolánk tanulója) és
öt kísérő tanáruk május 31. és
június 4. között vesz részt az Erdélybe
szervezett kiránduláson. A Nagy erdélyi
körút útvonala:
1.nap
• Arad: a vesztőhelyen lévő
sírnál és emlékműnél
koszorúzunk, és emlékezünk a
vértanúkra.
• Marosillyén Bethlen Gábor
szülőhelyére látogatunk
• Látogatást teszünk a
Dévai Szent Ferenc Alapítványnál és
átadjuk adományainkat
• Szászsebesen a
Zápolya-házat tekintjük meg.
2.nap
• Nagyszeben, a szász főváros
• Halmágy: a szászföldi
magyar szórványfaluban röviden megtekintjük a
különleges, 1200-as években épült
evangélikus templomot majd szekérútra indulunk.
• Pürkerec: borica
táncbemutató, táncoktatás, helyi
diákokkal közösen.
3. nap
• Pürkerec magyar iskolájában
folytatjuk az ismerkedést a helyi diákokkal, ahol sokat
megtudunk a hétfalusi csángók
életéről, népszokásairól,
népi kultúrájáról (adományok
átadása)
• Túra a
Hétlétra-vízesésnél
• Törcsvár, szász
várkastély
• Brassói városnézés
4. nap
• Prázsmár Unesco
Világörökség szász erődtemploma
• Maksa
• Kézdivásárhely
• Szent Anna-tó
5. nap
• Kisbacon: Benedek Elek szülőháza
• Farkaslaka: ünnepség a Nemzeti
Összetartozás napja alkalmából.
• Szászfenes