A „Határtalanul” pályázatban résztvevő 43 hetedik osztályos tanuló (közülük 16 iskolánk tanulója) és öt kísérő tanáruk május 31. és június 4. között vesz részt az Erdélybe szervezett kiránduláson. A Nagy erdélyi körút útvonala:

1.nap
•    Arad: a vesztőhelyen lévő sírnál és emlékműnél koszorúzunk, és emlékezünk a vértanúkra.
•    Marosillyén Bethlen Gábor szülőhelyére látogatunk
•    Látogatást teszünk a Dévai Szent Ferenc Alapítványnál és átadjuk adományainkat
•    Szászsebesen a Zápolya-házat tekintjük meg.

2.nap
•    Nagyszeben, a szász főváros
•    Halmágy: a szászföldi magyar szórványfaluban röviden megtekintjük a különleges, 1200-as években épült evangélikus templomot majd szekérútra indulunk.
•    Pürkerec: borica táncbemutató, táncoktatás, helyi diákokkal közösen.

3. nap
•    Pürkerec magyar iskolájában folytatjuk az ismerkedést a helyi diákokkal, ahol sokat megtudunk a hétfalusi csángók életéről, népszokásairól, népi kultúrájáról (adományok átadása)
•    Túra a Hétlétra-vízesésnél
•    Törcsvár, szász várkastély
•    Brassói városnézés

4. nap
•    Prázsmár Unesco Világörökség szász erődtemploma
•    Maksa
•    Kézdivásárhely
•    Szent Anna-tó

5. nap
•    Kisbacon: Benedek Elek szülőháza
•    Farkaslaka: ünnepség a Nemzeti Összetartozás napja alkalmából.
•    Szászfenes