Természetjáró szakkör

A 2015/2016-os tanévben is sikerült beindítanunk szakkörünket, melyre idén 22 fő jelentkezett a 3-7. osztályos tanulóink közül. Az I. félévben szerencsére, az időjárás többnyire kedvezett a kinti túráknak. Néha kellett csak, úgynevezett „Betontúrát”, illetve filmvetítést beterveznünk a sok csapadék miatt. Ősszel kellemes sétákat tettünk a környék erdeiben, réteken, az Eger-patak mentén, a Halastónál, a Pálos-kolostorromnál. Gyűjtöttünk „színeket”, köveket, felfedeztük a természet hangjait, és sokat játszottunk. Számháborúztunk, rejtekhelyet építettünk, védett növényekre leltünk… Októberben az állatok Világnapját a helyi Pulykatelep meglátogatásával ünnepeltük. Csipkebogyót gyűjtöttünk, melyből Márta néni lekvárt és finom teát készített, a gyerekek pedig örömmel elfogyasztották. Eljutottunk a Postamúzeumba is, ahol Vali néni, a posta-és távközléstörténet rejtelmeibe avatott be minket, a gyerekek pedig néhány régi telefont is megtekinthettek, kipróbálhattak Januárban végre megérkezett a várva-várt hó, így Nemesleányfalu dimbes-dombos tájain szánkózhattak a diákok. Az esős februárban „Betontúráztunk”. Látogatást tettünk Rába Ádámék kiskutyáinál, lovakat néztünk és a falu játszótereit is kipróbáltuk. A legutóbbi foglalkozáson a Vad Magyarország című természetfilmből rengeteg hazánkban élő állatot ismertünk meg és a tanulók szinte valamennyit fel tudták sorolni utólag. Dicséret illeti őket szakköri tevékenységükért. Reméljük, a tavaszi természet még sok meglepetést tartogat a kicsik és nagyok számára.

 

                                                                                                           Kardos Beáta tanító