Természetjáró
szakkör
A
2015/2016-os tanévben is sikerült beindítanunk
szakkörünket, melyre idén 22 fő
jelentkezett a 3-7. osztályos tanulóink közül.
Az I. félévben szerencsére, az
időjárás többnyire kedvezett a kinti
túráknak. Néha kellett csak, úgynevezett
„Betontúrát”, illetve
filmvetítést beterveznünk a sok csapadék
miatt. Ősszel
kellemes sétákat tettünk a környék
erdeiben, réteken, az Eger-patak mentén, a
Halastónál, a Pálos-kolostorromnál.
Gyűjtöttünk „színeket”, köveket,
felfedeztük a természet hangjait, és sokat
játszottunk. Számháborúztunk,
rejtekhelyet építettünk, védett
növényekre leltünk… Októberben az
állatok
Világnapját a helyi Pulykatelep
meglátogatásával ünnepeltük.
Csipkebogyót
gyűjtöttünk, melyből Márta néni lekvárt
és finom teát készített, a gyerekek
pedig örömmel elfogyasztották. Eljutottunk a
Postamúzeumba is, ahol Vali néni, a
posta-és távközléstörténet
rejtelmeibe avatott be minket, a gyerekek pedig
néhány régi telefont is megtekinthettek,
kipróbálhattak Januárban végre
megérkezett a várva-várt hó, így
Nemesleányfalu dimbes-dombos tájain
szánkózhattak a diákok. Az esős februárban
„Betontúráztunk”. Látogatást
tettünk
Rába Ádámék kiskutyáinál,
lovakat néztünk és a falu játszótereit
is
kipróbáltuk. A legutóbbi foglalkozáson a
Vad Magyarország című természetfilmből
rengeteg hazánkban élő állatot ismertünk meg
és a tanulók szinte valamennyit
fel tudták sorolni utólag. Dicséret illeti őket
szakköri tevékenységükért.
Reméljük, a tavaszi természet még sok
meglepetést tartogat a kicsik és nagyok
számára.
Kardos
Beáta tanító