Szeptember 30-án, Benedek Elek születése napján van a Magyar Népmese Napja. A közeli Állatok Világnapja (október 4.) alkalmából állatos mesét választottunk: A szegény ember és a róka című mesét adták elő hangjátékként a hatodikosok. Az iskolarádióban szereplő gyerekek ügyesen „játszották” el a vidám természetű szegény embert, a ravasz rókát, a félénk nyuszit, és a sértődős, félelmetes medvét. A mese meghallgatása után az alsó tagozatban nagyon szép rajzok készültek, amelyek végül kikerültek a faliújságra is.