Szeptember
30-án, Benedek
Elek születése napján van a Magyar Népmese
Napja. A közeli Állatok Világnapja
(október 4.) alkalmából állatos
mesét választottunk: A szegény ember és a
róka
című mesét adták elő
hangjátékként a hatodikosok. Az
iskolarádióban szereplő
gyerekek ügyesen „játszották” el a
vidám természetű szegény embert, a ravasz
rókát,
a félénk nyuszit, és a sértődős,
félelmetes medvét. A mese meghallgatása
után
az alsó tagozatban nagyon szép rajzok
készültek, amelyek végül kikerültek a
faliújságra is.